Kampania AoS Skirmish Malign Portents #2

Tydzień I
Po zaleczeniu ran drużyna rozpoczęła intensywne treningi. Okazało się, że Sarsa może wiele nauczyć doświadczonych wojowników. Niedługo potem nadarzyła się pierwsza okazja do sprawdzenia się – w ruinach natknęli się na grupę demonów Khorna. Assassynka postanowiła wyeliminować przywódcę grupy Bloodmastera. Szarża Dread Knighta i atak Executionera z drugiej strony skutecznie zmyliły demony, Sarsa wpadła między Bloodlettery i wyprowadziła śmiertelne ataki przeciw Heraldowi. Ze względu na Nawiedzone ruiny, których mroczną magię odczuwało się na skórze drużyna postanowiła się natychmiast wycofać z potyczki, wyrywając jedynie jakiś naszyjnik leżący w pobliżu ciała Bloodmastera.

Bitwa 1 vs Rambo, Assassinate, Major Victory, 3 GP, 10 renown
Reward: Artefact: Ametyst Skull
Renown: 10
Glory Points: 3

Naszyjnik miał jakąś magiczną moc i z pewnością był wiele wart, dlatego Sarsa zdecydowała, że wyruszą na poszukiwania kolejnych skarbów w okolicznych ruinach. Oczywiście natknęli się na błąkające się tam demony Khorna.

Bitwa 2 vs Rambo, Treasure Hunt, Major Victory, 1GP
Reward: 3 renown
Renown: 13
Glory Points: 4

Kolejnego dnia poszukiwań natknęli się na jakąś mroczną Studnię. Walka z okolicznymi demonami Khorna potęgowała moc drużyny – z każdym zabitym potworem czuli się potężniejsi. W pewnym momencie jednak studnia się zamknęła, a w ruinach natknęli się na dziwny miecz.

Bitwa 3 vs Rambo, The Well of Souls, Major Victory, 2GP
Reward: Artefact: Spectral Blade
Renown: 13
Glory Points: 6

Wędrując dalej drużyna natknęłą się na pewnego maga w obstawie dwóch krasnoludów. Sarsa postanowiła wypytać wędrowca, który przedstawił się jako Alhazred Baahir el Shaheed. Początkowo chciała pomocy w identyfikacji magicznego naszyjnika oraz informacji o możliwym przejściu pomiędzy światami. W trakcie rozmowy jednak okazało się, że obstawa bohaterów – krasnoludy i elfy rzuciły się na siebie. Przerażony mag, nie panując nad swoją ochroną w akcie desperacji powalił jakimś czarem Drakespawna i rzucił się do ucieczki, dwóch krasnoludów rzuciło się na Sarsę i Morgila. Bardzo szybko rozprawili się z nimi i rzucili się w pogoń za Alhazredem, który kierował się do mostu, gdyby udało mu się przebiec na drugą stronę, mógłby spalić most jakimś zaklęciem i już by go nie złapali…
Alhazred w biegu w jednej ręce trzymając swoją szatę, drugą swój księgę próbował za pomocą magii pozbyć się pościgu. Sarsa cudem uniknęła śmierci w w ostatniej chwili unikając świetlistych strzałów w jej kierunku. Przy okazji okazało się, że naszyjnik w pewnym stopniu utrudnia magowi skupienie energii potrzebnej do wyprowadzenia czaru.
Sarsa dosłownie w ostatniej chwili rzuciła się na uciekiniera. Ledwie chwytając za końcówkę płaszcza maga spowodowała że ten się potknął, cios wciąż pokrytym trucizną mieczem trafił lecącego bezwładnie na ziemię maga w potylice. Ciało zalało się krwią, było jasne, że człowiek nie przeżyje. Rzucili okiem na księgi i pergaminy, które okazały się całkowicie puste – zapewne zabezpieczone jakimiś magicznym zaklęciami.
Drużyna ruszyła w dalszą drogę.

Bitwa 4 vs Krystian, Autorski, Major Victory, 3GP
Reward: +2 Renown
Scenariusz: +1 Renown
Renown: 16
Glory Points: 9
Sorceress: Renown -16

W nocy drużynę obudził potężny huk i błysk niedaleko ich obozu. Okazało się, że w ten sposób przybyła czarodziejka Vavesa Galvur z kasty czarownic Spustoszenia Thilryn. Przekazała iż jest ona pierwszą z czarownic i trwają przygotowania do przesłania kolejnych, a gdy przybędzie ich więcej powinno udać się nawiązać komunikację w drugą stonę.
Następnego dnia podczas podróży natknęli się na dość ciekawe zjawisko – magiczna kula ognia, nad którą Vavesa zapragnęła przejąć kontrolę. Niestety pojawił się też Alhazred, co wywołało ogromne zdziwienie wśród elfów. Krasnoludy zaś postanowiły chyba wyrównać rachunki. Bitwa była wyrównana, Sarsa szarżowała w krasnoludzkich strzelców którzy z każdym ciosem utrudniali jej przebicie się do maga. Morgil, któremu udało się zajść maga od tyłu za późno powalił go na ziemię, grdyż ten zdążył rzucić na Sarsę klątwę i spadł na nią rój morderczych ciem. Bijąc na ślepo przerażona Sarsa zasłaniała twarz próbując uciec nieustępliwym owadom. Draich Master podniósł swoje egzekutorskie ostrze gotów jednym ciosem pozbawić maga głowy…
Tymczasem Vavesa próbowała opanować magiczną kulę, skutecznie w tym przeszkadzał jej krasnolud, wściekła rzuciła w niego magiczny pocisk. Sama przeraziła się mocą jaką udało jej się zogniskować – zobaczyła jedynie parę w miejscu nieszczęsnego krasnoluda, w tym samym momencie jednak ta sama moc zogniskowała się na kuli ognia, która z wielką mocą eksplodowała.

Bitwa 5 vs Krystian, Spellhunters, Minor Victory, 2GP
Reward: +3 renown
Renown: 3
Glory Points: 11

Eksplozja wszystkich rozrzuciła po okolicy. Powoli zaczęli odzyskiwać przytomność, a z powodu kurzu i pyłu który przykrywał ich ciała i unosił się w palącym powietrzu ciężko było oddychać. Zaczęli też odzyskiwać słuch i dało się słyszeć nawoływania i jęki rannych. Zbierali się w grupki, niektórzy musieli walczyć natykając się na wroga.
Drad Knight opanował Drakespawna, powalił jednego z krasnoludów i rzucił się szarżą na grupkę wyłaniającą się w oddali. Vavesa powaliła dwóch krasnoludów i tracąc orientację w terenie ruszyła w mrok w poszukiwaniu Sarsy. Zakrwawiona assassynka słaniając się na nogach zaatakowała najbliższego krasnluda gdy w oddali zobaczyła żółte szaty maga. Rzuciła się na niego resztkami sił zadając ciosy, chwilę później tracąc przytomność…
Gdy opadł kurz towarzysze znaleźli ją, straciła dużo krwi, ale przeżyła, zaś po magu i krasnoludach nie było śladu.

Bitwa 6 vs Krystian, Clash at Dawn, Major Victory, 3GP
Reward: Eliksir of Distiled Souls (jednorazowy w następnej bitwie)
Renown: 3
Glory Points: 14

Drużyna:

Sarsa Nightreaper – Assassin, Leader
– Poison-Coated Blade
– Artefakty: Ametyst Skull, Spectral Blade
– W następnej bitwie: Eliksir of Distiled Souls
– K/D: 16/1
Vavesa Galvur – Sorceress
– Witchstaff
– K/D: 2/0
Draich Master Morgil – Executioner
– Executioner’s Draich
– K/D: 2/1
Dread Knight Kothan – Drakespawn Knight
– Barbed Lance, Blade, Darkshield
– K/D: 3/4

Potyczki: 6
Glory Points: 6 (w sumie 14)
Wartość drużyny: 41
Renown w zapasie: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.