Battleground Europe #01-2

Kampania Battleground Europe
Scenariusz 1: Airborne Night Fight #02

Rambo – Niemcy vs Dany – Brytyjczycy

Tym razem brytyjscy spadochroniarze atakowali wieś opanowaną przez oddziały Waffen-SS.

Dwa oddziały wyposażone w karabiny Lee-Enfeld i Breny rozpoczęły podejście od południa.

W tym samym czasie w lesie od strony zachodniej zbliżył się obserwator i rozpoczął nakierowywanie ostrzału artyleryjskiego.

Niestety jak się okazało Brytyjczycy przypuścili atak nieco przed czasem, przez co zanim reszta oddziałów zbliżyła się do wioski, zostali mocno przetrzebienie przez ciężki ogień kilku niemieckich MG42 z pobliskich zabudowań.

Na szczęście utrzymali pozycje i niedługo przybyło wsparcie – dowódca wraz z radiooperatorem i drużyna z miotaczem płomieni. Dwie drużyny zaatakowały również od strony południowej.

Skuteczny atak miotaczem ognia wykurzył wroga z pobliskiego budynku i Brytyjczycy nie tracąc impetu parli w kierunku centrum wioski, zdobywając pierwszy cel operacji.

Jedną z najcięższych wymian ognia miała miejsce przy murowanym ogrodzeniu. Źle skoordynowany atak na dwa oddziały SS wraz z dowódcą , bez wsparcia (przygwożdżonego) Brena, skutkował śmiercią radiooperatora.

Tymczasem ostrzał artyleryjski zniosło daleko na zachód. Na północy zaś umocnieni Niemcy skutecznie zatrzymali dwie drużyny Brytyjczyków.

Ogień z miotacza wymiótł największy oddział SS, a dowódca i Breny przygwoździły kolejny. Niemiecki dowódca zdecydował się wycofać i utrzymać jeden z krytycznych punktów, do którego zbliżał się samotny obserwator artyleryjski.

Na północy jeden z oddziałów Brytyjskich został wycięty w pień. W centrum druga drużyna SS w końcu się poddała, a Bren ranił jednego z dowódców, drugi chwilę później schował się w budynku. Co ciekawe, był tak spanikowany, że ostrzelał swój własny oddział w sąsiednim budynku. Obserwator zabezpieczył jeden z celów misji.

Ostatecznie Brytyjczycy zajęli 2 z 3 punktów wygrywając to starcie.

Interesująca gra, w której była ponadprzeciętna ilość nieudanych rzutów Order i Morale. Pierwsza gra w której tak spektakularnie zadziałał miotacz płomieni – pierwszy raz pudło, drugi raz ranił jednego, a za trzecim razem pięciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.