Grimdark Future Firefight – minikampania

Rozegrana z Krystianem kampanię Grimdark Future Firefight, darmowy system skirmishowy opisany na jednej kartce (dwie strony), umożliwiający dynamiczną rozgrywkę modelami z Warhammera 40.000. Zasady kampanii to kolejne dwie strony i ze względu na kompaktowe zasady, fabułę trzeba sobie samemu dorobić.

Nasze spotkanie dotyczyło tajemniczego bunkra, z którego zostało wysłane wezwanie o pomoc. Wysłany Storm Raven Raptorów z drużynami Infiltratorów i Reiverów pod dowództwem Kapitana Angelusa został zestrzelony przy podchodzeniu do miejsca lądowania. Ostatni raport otrzymany przez kapitana przed katastrofą informował o ostrzale przez nieznaną sojuszniczą jednostkę. Rozerwanie kadłuba spowodowało, że Primarisi zostali rozrzuceni po sporym obszarze w okolicy bunkra. Angelus przetrwał upadek z dużej wysokości, nie bez uszczerbku na zdrowiu, jednak gęsty las i wysokie śnieżne zaspy zamortyzowały upadek. Po chwili już próbował nawiązać kontakt radiowy ze swoimi ludźmi, niestety bezskutecznie. W zasięgu wzroku odnalazł tylko jednego z podkomendnych – Infiltratora Tristana.
Kapitan zdecydował o natychmiastowej kontynuacji misji, licząc że pozostali przy życiu Marines również ruszą w kierunku bunkra. Ze względu na przyjacielski ostrzał od tej chwili wszyscy z poza jego zakonu traktowani będą jako wrogowie.
Ruszyli z Tristanem przeczesując teren, gdzie znaleźli kilku zabitych braci i natknęli się na wroga. Adeptus Mechanicus, których w tym sektorze nie powinno być. Była chwila zawahania, jednak gdy zobaczył składających się do strzału przeciwników wystrzelił pierwszy…
Rozgrywka zajęła nam w sumie około 4 godzin i składała się z 5 bitew: dwie w lesie, aby dotrzeć do bunkra, następie zabezpieczyć wejście do bunkra i kolejne dwie już w samym bunkrze.
W czasie kampanii oddział Raptorów powiększył się o dwóch Reiverów oraz lekki rozwój każdej postaci.
Rozgrywki były dynamiczne i krótkie (każda oprócz ostatniej trwała 4 tury), w których często pancerze Raptorów zatrzymywały pociski przeważających liczebnie jednostek AdMech, ci zaś częściej odzyskiwali przytomność po celnych trafieniach Marines.
Kampanię wygrał Krystian zdobywając 7VP, ja zdobyłem 4VP.
Kilka zdjęć z rozgrywki poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.