Infernal Orb – bitwa o kontrolę terenu

21 listopada odbyła się w Olsztynie organizowana przeze mnie i sklep Crazy Dwarf oraz Fundację Szalony Krasnolud impreza Infernal Orb. Udało mi się wziąć udział w jednej z bitew o kontrolę terenu oraz w bitwie finałowej. Poniżej raport i kilka fotek z bitwy o kanion.
Warlord IronWithin wycofał swoje wojska z kanionu gdzie kontratak przeprowadzili Vostroyan 9th Lord_Michaelosa. Okazję na dotarcie w okolice Orba wykorzystali Space Marines Relictors, którzy przeprowadzili obronę kanionu.
Chapter Master Artekus Bardane na czele motorowego Command Squadu 5-tej kompanii poprowadził atak lewą flanką, wykorzystując ukształtowanie terenu i unikając bezpośredniego ostrzału z dwóch czołgów Leman Russ przeciwnika i większości jego piechoty.
Chwilę później lewą flankę wsparły również dwa Land Speedery Stormy, które z ciężkich miotaczy ognia i wyrzutni rakiet Cerberus zaatakowały jeden z oddziałów przeciwnika. W tym samym czasie Artekus i Command Squad zniszczyli dwa oddziały weteranów, a wsparcie lotnicze w postaci jednego StormTalona ostrzelało Hydrę nie niszcząc jej jednak pierwszą salwą.
W odwecie Gwardia zniszczyła Land Speedery i jeden oddział Scoutów, StormTalon zaś skutecznie uniknął ostrzału z Hydry.
Następnie Artekus poprowadził szarżę na oddział conscriptów rozjeżdżając część z nich. Oddział scoutów przy pomocy granatów zniszczył Hydrę.
Vostroyanie widząc odsłonięty oddział motocyklowy przeprowadziły zmasowany ostrzał, którego jedynym ocalałym został Aptekarz Command Squadu.
W końcu nadleciała reszta wsparcia w postaci kolejnego StormTalona i szwadronu dwóch Land Speederów z ciężkimi bolterami i wyrzutniami Typhoon. Scouci przeprowadzili szarżę na piechotę gwardyjską, zakończoną odwrotem w uszczuplonym składzie. Aptekarz zajął strategiczną pozycję na tyłach przeciwnika. Dwa StormTalony i Land Speedery ostrzelały czołgi przeciwnika jedynie ogłuszając Knight Commandera Peska. Czołgi i piechota odpowiedziały ogniem, który Land Speedery uniknęły otrzymując jedynie jedno trafienie.
Aby nie wykonywać nawrotu nad pole bitwy StormTalony zawisły na tyłach szwadronu czołgów, a następnie salwami z działek szturmowych i wyrzutni rakiet Typoon zniszczyły oba Lemany. Aptekarz przeprowadził szarżę na oddział conscriptów niestety nieskuteczny. Szwadron Land Speederów ostrzelał kolejny oddział piechoty przeciwnika. Scouci po zebraniu się zaatakowali znowu oddział przeciwnika tym razem niszcząc go doszczętnie.
Na pomoc conscriptom ruszyły resztki ostatniego oddziału gwardii. W ostatniej walce wręcz tej bitwy, Aptekarz zabił dwóch conscriptów, zmuszając oba oddziały do ucieczki. Jeden oddział uciekł z pola bitwy, a conscriptów rozstrzelały StormTalony.
Bardzo ciekawa bitwa – ja miałem trochę szczęścia w rzutach, Lord_Michaelos trochę pecha 😉


 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.