Infernal Orb – bitwa finałowa

21 listopada odbyła się w Olsztynie organizowana przeze mnie i sklep Crazy Dwarf oraz Fundację Szalony Krasnolud impreza Infernal Orb. Poniżej raport z działania mojego oddziału i kilka fotek z bitwy.

+ HQ +
Chapter Master (250pts)Artificer Armour [Auspex, Bolt Pistol, Melta Bombs, Space Marine Bike, Storm Shield, The Burning Blade]
+ Elites (300pts) +
Command Squad (300pts) [Mount on Space Marine Bikes]
3x Veteran [Bolt Pistol, Lightning Claw, Storm Shield]
1x Veteran [Bolt Pistol, Lightning Claw, Storm Shield, Standard of the Emperor Ascendant]
1x Apothecary [Bolt Pistol, Narthecium]

Chapter Master Artekus Bardane w obstawie 5 osobowego Command Squadu 5-tej kompanii w tej bitwie za cel wybrał Imperial Knighta. Był to bardzo zły pomysł. Wyposażony w relikt The Burning Blade miał bardzo małe szanse zadać mu obrażenia, zaś wyposażony w lightning clawy Command Squad w ogóle nie mógł się przebić przez jego pancerz.
Po ruchu Chapter Master zarządził ostrzał z orbity. Pocisk trafił centralnie i przebił się, jednak Knight jakby tego nie poczuł.
W tym momencie Relictorsi zrezygnowali z szarży, jednak było już za późno. Imperial Knight otworzył ogień zabijając dwóch Weteranów, po czym przeprowadził szarżę.
W heroicznej obronie Artekus zadał kolejne dwie rany maszynie, jednak przeprowadzony przez nią Stomp zmiótł oddział Relictors z powierzchni ziemii.
Na tym zakończył się mój udział w bitwie 🙂
Kilka fotek:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.