Relictors – "ujęcie modelowe"

RELICTORS
Relictors_Livery„Strength of will, courage of will!”
Od samego początku, jak pierwszy raz usłyszałem o tym zakonie, nie było opcji na coś innego. Koniec, kropka, wpadłem.
O zakonie nie będę nic nowego wymyślał, wszystko można przeczytać tu:
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Relictors
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Relictors
Zamierzam grać na zasadach lojalnych Space Marines pozwalając sobie na modyfikowanie modeli, aby zgodnie z wiarą zakonu używać broni chaosu do walki przeciw niemu.
RelictorsChapterColourSchemeModele a kompanie Zakonu.
Dziwnie to w WH40k jest zorganizowane – niby WYSIWG, a modele trzeba kleić i nie zawsze da się zmontować odpowiednią konfigurację na bitwę. Nie wyobrażam sobie przeklejania broni co bitwę – a ja z całą pewnością będę kombinował – nie zamierzam korzystać z gotowych powerbuildów. Koncepcją powstała zatem taka, iż na stałe skleić tylko modele które: a) kompletnie nie dadzą się modyfikować i b) kodeks nie daje im opcji modyfikacji. Pod punkt pierwszy podpadają starsze modele metalowe, pod punkt drugi 70% tactical squadu i np operatorzy broni ciężkiej. Pozostałe modele będą magnesowane. Dużo i mocno. Z tego też wynikać będzie organizacja zakonu, choć nie wiem czy nie pogubię się z przydziałem np. naramienników.
Organizacja Zakonu w ujęciu modelowym
HQ – Masters, Captains, Chaplains, Librarians
Officers – Wszyscy sierżanci
Elite – Jednostki Pierwszej Kompania
Troops – Space Marines
Troops SO – Space Marines operatorzy broni specjalnej
Assault – Space Marines
Devastators – Space Marines operatorzy broni ciężkiej
Sniper Scouts – Zwiadowcy do walki na duży dystans
CC Scouts – Zwiadowcy do wali wręcz
Heavy Scouts – Zwiadowcy z ciężką bronią.
Marine Scouts – Zwiadowcy niewyspecjalizowani
Mechanicum – Park maszyn
Relictors_Armageddon_WarJak wspomniałem organizacja ta wynika z mojego podejścia do magnetyzacji modeli. Nie dam rady skompletować takiej ilości naramienników, rączek, broni aby móc przewidzieć ich przydział na każdą kompanie oddzielnie.
Bardziej szczegółowo wyglądać będzie to tak:
HQ – modele sklejone, ale również na magnesach, którym w zależności od potrzeb będę mógł przydzielić odpowiednią broń – lub użyć modelu, który na potrzeby danej bitwy ma prawidłowa konfigurację broni.
Officers – Jest szansa, że modele te będą w pełni zmagnetyzowani i będą na stałe przydzieleni do swoich squadów poprzez oznaczenia na nakolannikach. Magnetyzacja przewiduje obie ręce oraz głowę (zwykły sierżant lub sierżant weteran).
Elite – jeszcze do doprecyzowania, jednak możliwe pełna magnetyzacja jednostek.
Troops – modele sklejone na stałe, z oznaczeniami na nakolannikach; 7 z 10 modeli w squadzie na stałe używa bolterów i bolt pistoli (odpadają sierżant, operator broni specjalnej i operator broni ciężkiej). I to będzie stały trzon TAC Squadu. Być może ośmiu, bo jednak może się zdarzyć chęć użycia całego squadu z bolterami.
Troops SO – jeden model z TAC squadu na magnesach, aby mógł być wyposażony w odpowiednią na potrzeby misji broń specjalną (plasma gun, meltagun, grav-gun, flamer, czy w ostateczności również zwykły bolter). Prawdopodobnie modele, nie posiadające nakolanników, więc bez możliwości oznaczenia stałego przypisania do konkretnego TAC squadu.
Assault – modele w całości na magnesach umożliwiające personalizację przed misją. W miarę możliwości plecaki również na magnesach.
Devastators – ciężkie wsparcie na nogach, moje ulubione jednostki. Oddzielna szkoła operacji bronią ciężką. Tu magnetyzować wiele się nie da. Jednostki devastatorów są przydzielane do TAC squadów w zależności od potrzeb misji.
Sniper Scouts – zwiadowcy z karabinami snajperskimi
CC Scouts – zwiadowcy z bronią do walki wręcz (modele nie magnesowane) – uczniowie szkoły Assault
Heavy Scouts – zwiadowcy z bronią ciężką – uczniowie szkoły Devastators
Marine Scouts – zwiadowcy wszechstronni. Modele magnetyzowane z możliwością użycia wszelkich broni dostępnej dla zwiadowców
Mechanicum – Park maszyn, wszystkie pojazdy w pełni magnetyzowane. Postaram się również montować na magnesach tablice z numerami przydziałowymi dla odpowiednich TAC squadów, jeśli stanowić będą w czasie misji transport dedykowany. Zobaczymy jak wyjdzie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.